„Júlia nem akar a földön járni”- a népszerű Napoleon Boulevard dal címe lehetne akár Vincze Lilla pályafutásának mottója is. Mert elszakadni a műfaji határoktól, mindig újat gondolni, sóhajtásnyi idő alatt évszázadokat átélni földhözragadtan nem lehet. Az énekesnő immár három évtizede énekel a legkülönfélébb műfajokban. Bármibe fog, teljes odaadással teszi, ismertségét nem főzőműsoroknak, a hangjának köszönheti. Sokoldalú személyisége teszi a rajongók számára példaképpé. Ma Magyarországon keveseknek sikerül „ennyivel is” népszerűnek maradni. Ő közéjük tartozik.
Az 1986-os siófoki Interpop Fesztiválon nagy feltűnést keltett a Napoleon Boulevard zenekar egy fiatal szőke énekesnővel. Annyira, hogy meg is nyerték a fesztivált. A következő években sorra adták ki a jobbnál jobb albumokat, Lilla többször is elnyerte az Év Énekesnője címet. A nyolcvanas évek zenei palettáján üdítő színfoltnak számított a Solaris együttes tagjai által alapított zenekar. A rendkívül gazdag és változatos hangszerelés, a popzenében ritka fuvolaszólamok, a különleges énekhang adott a daloknak összetéveszthetetlen karaktert. (A Napoleon Boulevard tagjai: Vincze Lilla, Cziglán István, Gömör László, Erdész Róbert, Kollár Attila, Pócs Tamás.) Külön érdemes kiemelni a Napoleon Bld. második lemezét, melyen a dalok egy zárt, melankolikus, mély mondanivalóval átszőtt világot teremtenek. „Értem ne sírjál, úgysem fog fájni./Várnak a hídnál az ég katonái.” „Álmodtam csillagot, dúdoltam halálomat/Játszottam nyitott szemmel álmodót.” Nem tipikus slágerszövegek, de érvényüket az idő igazolta, ahogy a negyedik sorlemez, a „Mennyből az angyal” közéleti dalai sem vesztettek aktualitásukból. Lilla első szólóalbuma még a napóleoni időkhöz kötődik, és a zenei élmény mellett érdekes dokumentuma a rendszerváltásnak. Megszűnt a dalszövegek cenzúrázása…
Sajnos 1990-ben darabokra hullott a zenekar, de Lilla Cziglán Istvánnal még évekig közösen zenélt. Ebben az időszakban három lemez készült. (Lilla-Czigi, Mámor, Szállj velem!-1993) A korszak legszebb, legkiforrottabb albuma a Mámor, melynek címadó dala József Attila megzenésített verse. A korong gyöngyszeme a „Maradunk a Duna partján”, Cziglán István és Kőhalmi Ildikó szerzeménye. Hasonló témájú lírai dal a „Közel a határ”, melynek zenéjét Vincze Lilla, szövegét Térey János jegyzi. Purcell Hálaéneke – rockzenei hangszerelésben – pedig az énekesnő crossover korszaka felé mutat.
1994-ben új zenésztársakkal megjelenik Lilla negyedik szólóalbuma, a Két Hold. A lemez egy misztikus regény zenei párja, a dalok részben a regény cselekményéhez kötődnek. Az album zeneszerzői Tabár István, Lengyel Gábor és Auguszt Bárió. Három évvel később, 1997-ben Luc Besson csodálatos filmjének, a Nagy Kékségnek világába kalauzol Lilla Mély Kék című korongja. Peter Ogi, Jantyik Zsolt és Kőhalmi Ildikó dalai a lélek nagy merülései az ezredvég tengerében. Ugyanebben az évben Lillát két színházi szerep is megtalálja. A Ruttkai Éva Színházban az Acélmagnóliák Valery-jét játssza, az Edith és Marlene című darabban pedig Edith Piaf szerepét. Aki emlékszik a Napoleon Boulevard Milord-jára, nem csodálkozik a rendező választásán. Sok nézőnek nyújtottak ezek az alakítások feledhetetlen élményt. 1999- ben megjelent a Titanic című válogatásalbum, melyen a film betétdala mellett az énekesnő legszebb szerelmes dalai hallhatók.
A következő CD megjelenéséig kilenc év telt el. Természetesen ezek az évek sem édes semmittevéssel teltek. Lilla énekiskolát alapított Mélykék Zeneszalon néven, ahol rengeteg embert tanított és tanít ma is énekelni. Tanítványai közül többen is nyertek zenei tehetségkutatót, illetve rockoperák és musicalek főszerepeit játsszák. Lassan gyűltek a dalok, körvonalazódott egy nehezen besorolható műfaj, amit ma már crossovernek nevezünk. Ferge Béla új dalai és a világzenei feldolgozások 2000- ben a Thália Színházban debütáltak. A koncert sikere nyomán tovább formálódott a zenei anyag, és 2005-ben megindultak a templomi koncertek a Mélykék Kamarazenekarral. Az áriákból, népdalfeldolgozásokból és saját dalokból álló műsor azóta számtalan templomban hallható volt, a turné sikerét mutatja, hogy a csapat egyre több meghívást kap. Templomi koncerteket főleg az adventi időszakban hallhat a közönség. 2008 júniusában megjelent a várva várt új album, az „Angyalnak, madárnak…”. A lemezt Szakos Krisztián és az új dalok zeneszerzője, Ferge Béla hangszerelte. A műfaji sokszínűség, a kultúrák keveredése változatos zenei anyagot eredményez, mely talán a korábbiaknál is jobban tükrözi Lilla személyiségét, hiszen az énekesnő több dal szövegét maga írta. (Angyalnak, madárnak…, Körbefog az ég, Éjvarázs, Idegen bolygó.)
A rajongók legnagyobb örömére húsz év után új albummal jelentkezett a Napoleon Boulevard. A 2009-es remake albumon csak régi dalok szerepelnek, de teljesen új hangszerelésben. A rockosabb hangzás, a rengeteg új ötlet és improvizáció nyomán a CD nagyon pozitív fogadtatásra talált. A lemez Vincze Lilla, Erdész Róbert, Gömör László, Kollár Attila, Pócs Tamás és Cziglán István közös munkája. Czigi már nem lehet közöttünk, de minden dalban ott az ő keze nyoma is. Az új remake album alaposan felkavarta az állóvizet, és a csapat 2010. január 30-án újra színpadra állt. A Syma Csarnok falai közt több ezer rajongó Lillával együtt énekelte az együttes legnagyobb slágereit. A 2010-es év újabb Napoleon Boulevard lemezt hozott, a Világfalu című vadonatúj dalokból álló albumot. Igazi 21. századi anyag született, ez zenében és szövegben egyaránt tetten érhető. Teljesen más, mint a korábbi albumok, mégis hamisítatlan Napoleon Boulevard. A „Szállj el a hülye űrhajóddal” című dalból készült az első hivatalos klip azóta is nagy népszerűségnek örvend.
2009-ben még egy különleges zenei találkozás történt. Lilla és a Rajkó zenekar közös koncertet adott a MOM Művelődési Házban, amit újabb sikeres fellépések követtek. A zenekar igazgatója, Gerendási István vezetésével izgalmas repertoárt hoztak létre. 2009 őszén nagy megtiszteltetés érte az énekesnőt, hiszen a zenekar vendégeként a Vatikánban énekelhetett, ahol hetvenezer ember és maga XVI. Benedek pápa hallgatta Wolf Péter csodálatos szerzeményét, az Ave Maria-t. Újabb zenei kirándulásként Lilla 2013-ban közös klipet készített Xavier Rivadeneira operaénekessel, melyet sikeres koncertek követtek. A forgatás helyszínéül, nem véletlenül, a Gödöllői Kastély Barokk Színházát választották. Lilla ugyanis rendszeres vendég a városban, kamarazenekarával és a Napoleon Boulevard-ral többször is elvarázsolta a helyi közönséget. 2016. december 21-én a legendás zenekar ismét hallható lesz Gödöllőn, ezúttal a művelődési házban.
2010 végén a Napoleon Boulevard néhány tagja úgy döntött, hogy visszatérnek a Solarishoz, ezért a zenekarban tagcserék történtek. (A koncertező zenekar jelenlegi
felállása: Vincze Lilla-ének, Pócs Tamás Tompox-basszus, Nagy Liszt Zsolt- billentyű, Gilián Gábor-dob, Mátyás Szabolcs-gitár, Kovács Sára Valéria-fuvola.) A koncertezés mellett a stúdiómunka is zajlik tovább, az újabb dalok (Titkok kertje, A világ tetején) zeneszerzője Nagy Liszt Zsolt, szövegírója Lilla.
A 2015-16-os év a zenekar számára jubileumi időszak, hiszen harminc év telt el zenei indulásuk, illetve a fesztivál megnyerése óta. Lilla és a Napoleon Boulevard a kerek évfordulót nagyszabású turnéval ünnepeli, melynek csúcspontja a Fővárosi Nagycirkuszban 2016. június 26-án megrendezésre kerülő különleges koncert. Ez az este a Vízicirkusz díszleteivel és számos show-elemével igazi zenei és szellemi utazásnak ígérkezik, földön, vízen és levegőben. Közreműködik a Talamba ütőegyüttes, Kerékgyártó Edina kortárs táncművész és Dóka Attila gitáros, előadó, zeneszerző. Júliával eljuthatunk a Titkok kertjén át a világ tetejéig, miközben lélekben mégiscsak maradunk a Duna partján. A zenekari koncertek mellett az énekesnő Kockacukor címmel rendszeres klubesteket tart a Benczúr Házban, ahol művészvendégeivel egy-egy érdekes témáról beszélget, és természetesen ezekről a kávéházi estekről sem hiányozhat az örömzene. Lilla szívügye a nosztalgiavonat, nem véletlen, hogy a „Vasutazz velünk!” háziasszonyaként olykor maga is vonatra száll, s hogy az utasok ne csak a mesebeli tájakban gyönyörködjenek, dalra is fakad. Rákóczifalván is gyakori vendég, ahol a Macimúzeumban nyári zenei tábort szervez, és mint természetbarát, a Madárházba is rendszeresen ellátogat. Vincze Lilla pályája folyamatos műfaji és szellemi utazás, melyen mindig örömmel kísérik rajongói.